Nowoczesne rolnictwo, sadownictwo, gospodarka leśna, ubezpieczenia i odszkodowania

Wykorzystanie drona w rolnictwie


Nowoczesne rolnictwo

Sfilmowanie dużych areałów rolnych pozwoli na odpowiednie zaplanowanie czasu zbiorów czy optymalizację nawożenia.

Małe bezzałogowe statki powietrzne są w stanie zobaczyć z dużej wysokości za pomocą kontrastowych kolorów stan roślin i ich zdrowie. Rolnicy wykorzystujący te metody nadzorowania upraw zgłaszają wyższą wydajność, mniejsze uszkodzenia roślin i niższe koszty utrzymania.


Gospodarka leśna/sadownictwo

W planowaniu miejsc wycinki drzew i nowych nasadzeń bezcenne są ujęcia lasu/sadu z dużej wysokości.
Ubezpieczenia i odszkodowania

Zdjęcia wykonane z lotu ptaka, pozwalają precyzyjnie udokumentować zniszczenia wywołane klęskami żywiołowymi, takimi jak: huragany, powodzie czy pożary. Fotografie powstałych szkód są dowodem, zobowiązującym ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania pokrzywdzonym. Z powietrza znacznie dokładniej widać zerwany dach, zalane pole uprawne czy spalony las.

W ofercie


Ujęcia z drona (lotnicze) Dojazd i przemieszczanie się na miejscu realizacji Konsultacje podczas powstawania projektu
Panorama 360 stopni Dostarczenie gotowego materiału w wybranej formie (pendrive/dysk zewnętrzny, płyta DVD, link do ściągnięcia filmu z chmury Google Drive (przechowywane do 12 miesięcy)).

Przykładowe realizacje


Relacje z wydarzeń - ujęcia z drona to świetny pomysł na pokazanie
w oryginalny sposób różnych wydarzeń i uroczystości.

Dni rzepaku

Sulejów - maj 2016

Dlaczego warto?


  • Zdjęcia z drona mogą zastąpić tradycyjne zdjęcia wykonywane z samolotu. Koszt wynajęcia drona zaczyna się od 150 zł netto za 20 zdjęć. Jest on znacznie mniejszy niż wynajęcie samolotu przez co Państwa wydatki znacznie zmaleją.

  • Podczas robienia zdjęć mają Państwo na bieżąco podgląd w jakości HD tego co właśnie jest fotografowane, przez co możecie dowolnie korygować poszczególne ujęcie.

  • Dokumentację fotograficzną upraw wykorzystuje się również w przypadku ubiegania się o dopłaty obszarowe z Unii Europejskiej.